Na gdyńskim lodowisku odbył się VIII Turniej o mistrzostwo Pomorza w mini hokeju dla rocznika 2008/2009 zorganizowany przez klub HUKS Niedźwiadki Gdynia i Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.
Do rywalizacji przystąpiła drużyna z Gdańska – UKS Olivia Gdańsk, Malborka – UKS Bombers Malbork, Elbląga – UKS Wikingowie Elbląg oraz gospodarze turnieju HUKS Niedźwiadki Gdynia.
Turnieje w Gdyni mają to do siebie, że są niezwykle przyjazne nie tylko dla biorących w nim udział drużyn, ale również dla gości i kibiców, którymi najczęściej są oczywiście członkowie rodzin małych zawodników. Ciepła atmosfera, witanie oklaskami powracających z lodu zawodników każdej drużyny jest już gdyńską tradycją, a o kąciku gastronomicznym krążą po Trójmieście legendy.
Budujące jest to, że ta wciąż niezbyt popularna dyscyplina sportowa przyciąga coraz więcej chłopców i dziewczynek. Małych ludzi, którzy ubrani w sportowe zbroje ochronne, mogą poznawać tajniki hokeja, który uczy dyscypliny, funkcjonowania w grupie i kontroli emocji.

Punktacja i wyniki.
I miejsce i Mistrzostwo Pomorza: HUKS Niedźwiadki Gdynia
II miejsce: UKS Olivia Gdańsk
III miejsce: UKS Wikingowie Elbląg
IV miejsce: UKS Bombers Malbork
HUKS Niedźwiadki Gdynia- UKS Olivia Gdańsk 3:3
UKS Wikingowie Malbork- UKS Bombers Malbork 3:3
HUKS Niedźwiadki Gdynia- UKS Bombers Malbork 9:1
UKS Olivia Gdańsk- UKS Bombers Malbork 7:3
HUKS Niedźwiadki Gdynia- UKS Wikingowie Malbork 7:1
UKS Wikingowie Elbląg- UKS Olivia Gdańsk 0:5

MVP turnieju:
HUKS Niedźwiadki Gdynia: Jan Powajbo
UKS Olivia Gdańsk: Wiktor Kaczyński
UKS Wikingowie Elbląg: Paweł Powlyta
UKS Bombers Malbork: Patryk Wojciechowski

Turniej sędziowali: Rafał Pietrzak i Arkadiusz Bruliński.

VIII Mistrzostwa Pomorza w mini hokeju nie odbyłyby się bez pomocy sponsorów, sympatyków hokeja i rodziców z klubu HUKS Niedźwiadki Gdynia.
Podziękowania dla głównego sponsora turnieju, firmy Kantor Diament, dla Akademii Hokejowej Wróbla, dla gdyńskiego Ogniem i Piecem. Podziękowania należą się również Gdyńskiemu Centrum Sportu za udostępnienie lodowiska, MDK w Gdyni za pomoc przy organizacji turnieju oraz rodzicom za pomoc techniczną podczas całych zawodów i przygotowanie zaplecza gastronomicznego.