Termin nadsyłania prac przedłużony: do 20.05.2022 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 20.06.2022r.

Książka może być inspiracją i początkiem pięknej, plastycznej przygody. Chcemy zachęcić Was do tworzenia własnych ilustracji oraz projektowania własnych książek. Zastanówcie się jak pokazać historię za pomocą obrazu, jakich użyć narzędzi i jakich „plastycznych sztuczek” żeby zaciekawić, rozbawić, a czasem przestraszyć.

Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Książka o kosmosie”. Zadanie polega na zaprojektowaniu strony lub dwóch sąsiadujących stron (czyli rozkładówki) takiej książki. Zostawiamy Wam dużą dowolność w przedstawieniu tematu.

Może będziecie chcieli pokazać wymyśloną przez was planetę lub gwiazdę. Może przedstawicie nam projekt statku kosmicznego lub astronautę w niezwykłym stroju. Może poświęcicie Waszą książkę obcym cywilizacjom lub stworzycie fantastyczną mapę nieba . Dajcie się ponieść wyobraźni.

W Waszej pracy, oprócz rysunków, mogą znaleźć się krótkie opisy.
Zastanówcie się jak przejrzyście i ciekawie zaprojektować stronę książki!

Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni serdecznie zaprasza dzieci i młodzież od 5 do 15 roku życia do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Książka pięknie zilustrowana"

Więcej informacji w regulaminie imprezy: kliknij

Karta zgłoszenia PDF: kliknij

Dodatkowe informacje na FB: kliknij

Czekamy z niecierpliwością na Wasze prace!
Pamiętajcie, współczesny ilustrator nie zna ograniczeń!